Zaufaj nam! Twoje dziecko
jest w dobrych rękach

PIERWSZA WIZYTA DZIECKA

Każdy z nas posiada „ jakiś “ bagaż doświadczeń zwiazany z leczeniem stomatologicznym. Dzieci bardzo łatwo przejmują emocje rodziców, dlatego szanując ich odrębność, dajmy im szansę na samodzielne poznanie świata stomatologii.
Daj nam szansę, aby Twoje dziecko poznało inny wymiar stomatologii. Zaufaj, że leczenie stomatologiczne może kojarzyć się z przyjemnym spotkaniem, a nie tylko z przykrą koniecznością.
Personel naszej kliniki , dzięki wieloletniemu stażowi pracy oraz bogatemu doświadczeniu doskonale zdaje sobie sprawę z jakim podejściem traktować naszych najmłodszych Pacjentów. Wiemy, ze odpowiednio przeprowadzona rozmowa z dzieckiem w zrozumiałym dla niego języku może zdziałać cuda, a Państwu zaoszczędzić stresu i niepokoju. Pracujemy z dziećmi bez pośpiechu i w spokoju, nie robiąc nic na siłę. Staramy się zdobyć zaufanie Dziecka, tak aby go nie zrazić, a raczej „ zarazić” chęcią posiadania zdrowych i pięknych zębów. Nasi specjaliści dokładają wszelkich starań, aby Twoje dziecko czuło się u nas bezpiecznie, komfortowo i chętnie uczestniczyło w kolejnych wizytach. Przed rozpoczęciem każdej procedury dokładnie tłumaczymy dziecku poszczególne etapy leczenia, pokazujemy jak i co będziemy robić. Pozwalamy zadawać pytania i chętnie udzielamy odpowiedzi. Wspólnie z dzieckiem ustalamy jasne zasady, włączamy w interaktywny proces leczenia, pozwalamy samodzielnie podejmować decyzje. W naszej pracy kierujemy się dewizą, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć, stąd bardzo duży nacisk kładziemy na profilaktykę . Nagradzamy naszych dzielnych pacjentów specjalnie dla nich przygotowanymi niespodziankami i otaczamy stałą opieką stomatologiczną zapraszając na bezpłatne wizyty kontrolne co 3 miesiące.

Bardzo ważną rolę w gabinecie stomatologicznym odgrywa wizyta adaptacyjna. To na niej nasi najmłodsi Pacjenci zapoznają się i oswajają z gabinetem oraz specjalistycznymi urządzeniami. Fotel służy jako samolot, lampa jest słoneczkiem, a ślinociąg trąbą słonia.  W trakcie wizyty posługujemy się zrozumiałym dla Dziecka językiem, w zabawny i sympatyczny sposób opowiadamy o rzeczach, które służą nam do późniejszego leczenia. Na pierwszej wizycie lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad, przekazuje Rodzicom pacjenta cenne informacje dotyczące stanu uzębienia oraz omawia techniki prawidłowego dbania o higienę zębów. Rekomendujemy, aby pierwsza wizyta odbyła się około drugiego  roku życia.

Serdecznie zapraszamy!