Jaśniejszy uśmiech?
-dlaczego nie!
Zasób 46

WYBIELANIE ZĘBÓW

polega  na zmianie naturalnego koloru zębów na jaśniejszy. Jest to najszybszy, nieinwazyjny, bezpieczny i najpopularniejszy zabieg z zakresu stomatologii estetycznej, dzięki któremu nasze zęby odzyskują śnieżnobiały odcień.
Niczym nieskrępowany, piękny i biały uśmiech poprawia samopoczucie, dodaje pewności, zmienia podejście do siebie i innych. Mając białe zęby, chętniej i częściej się uśmiechamy.
Nasze zęby ciemnieją z wiekiem oraz zmieniają swój odcień pod wpływem działania substancji takich jak : kawa, herbata, papierosy, czerwone wino, jagody i wielu innych. Wnikają one głęboko w strukturę zęba i stają się niemożliwe do usunięcia poprzez tradycyjne szczotkowanie. Profesjonalne zabiegi wybielania zębów są bezpieczne i pomagają przywrócić zębom ich jasny kolor.

W praktyce stomatologicznej najczęściej stosowanymi i najbezpieczniejszymi środkami wybielającymi są nadtlenki wodoru oraz karbamidu. Przeprowadzane badania nie wykazały negatywnego wpływu środka wybielającego na strukturę i skład chemiczny zębów własnych pacjenta. Wypełnienia kompozytowe i uzupełnienia protetyczne nie zmieniają koloru pod wpływem środka wybielającego.

W naszym gabinecie stosujemy sprawdzony , skuteczny i bezpieczny środek do wybielania marki Opalescence.

Lekarz w profesjonalny sposób dopasowuje metodę , w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Podczas wywiadu oraz badania jamy ustnej lekarz ocenia stan zębów i dziąseł, a w szczególności to, czy ma do czynienia z wrodzonym ciemnym kolorem, przebarwieniem zębów na skutek przyjmowania w przeszłości leków, np. z grupy tetracyklin, czy jest to po prostu ciemniejsze zabarwienie zębów. Profesjonalnie zaplanowany zabieg wybielania wymaga wcześniejszego przygotowania zębów czyli przeprowadzenia profesjonalnego usunięcia kamienia nazębnego i osadów  na około 2 tygodnie przed wybielaniem.

Zęby po zabiegu wybielania rozjaśniają się o kilka odcieni. Efekt wybielania utrzymuje się od 1- 3 lat. Jest to proces indywidualny, uzależniony w dużym stopniu od nawyków żywieniowych i przestrzegania zasad higieny. W celu podtrzymania uzyskanego efektu wybielania, można stosować kuracje przypominające używając nakładek po okresie 6 miesięcy od wybielania gabinetowego i stosować je nie dłużej niż 2-3 dni. Należy pamiętać, aby tego typu kuracje były przeprowadzane pod kontrolą lekarza.

 

WYBIELANIE GABINETOWE za pomocą lampy Beyond Whitening Accelerator i Opalescesce Xtra Boost


Polega on na nałożeniu żelu wybielającego na powierzchnię zębów, który jest aktywowany przez niebieskie światło lampy. Składniki żelu przechodzą przez szkliwo do zębiny i w wyniku utleniania zęby błyskawicznie stają się jaśniejsze. Cykl składa się z trzech, następujących po sobie sesji, które trwają po 15 min. Zabieg wybielania poprzedzony jest procedurą oczyszczenia zębów, zabezpieczenia dziąseł za pomocą płynnego koferdamu, osłoną warg i policzków oraz oczu pacjenta.


WYBIELANIE DOMOWE za pomocą nakładek i Opalescence PF


polega na stosowaniu indywidualnych i idealnie dopasowanych do łuków zębowych nakładek wraz z dedykowanym do wybielania żelem. W zależności od stężenia preparatu wybielającego można ją stosować w dzień lub w nocy. Nakładki wraz z żelem stosuje się samodzielnie w domu, według zaleceń lekarza. Czas wybielania wynosi około 2 tygodni i zależy od efektu jaki Pacjent chce uzyskać.

Bezpośrednio po zabiegu wybielania gabinetowego przez minimum 48 godzin należy stosować tzw. białą dietę polegającą na wyeliminowaniu z jadłospisu wszelkich substancji intensywnie barwiących , takich jak : kawa, herbata, czerwone wino, napoje gazowane, soki owocowe, jagody, buraki, marchew, pomidory i ich przetwory. Osoby palące powinny zrezygnować z palenia co najmniej na 2 doby po zabiegu. Ze względu na ryzyko pojawienia się przejściowej nadwrażliwości przez 24 godziny należy unikać spożywania potraw gorących lub bardzo zimnych. Zalecane jest picie dużej ilości wody mineralnej niegazowanej w celu ponownego uwodnienia zębów. W przypadku wybielania nakładkowego stosowanie białej diety obowiązuje przez cały okres wybielania.