dr Piotr Malec

Piotr Malec

Lekarz stomatolog, chirurg

Absolwent Akademii Medycznej w Białymstoku.  W latach 2005-2013 pracownik dydaktyczny w Katedrze Stomatologii Zachowawczej i Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W latach 2013-2019 pracował na stanowisku lekarza rezydenta i zrealizował  program szkolenia specjalizacyjnego z chirurgii stomatologicznej w Przychodni Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Jamy Ustnej i Szczękowo-Twarzowej oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

W naszej klinice zajmuje się leczeniem chirurgicznym. Nieustannie też podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach i kongresach naukowych.

Praca chirurga stomatologicznego wymaga ode mnie dużo zrozumienia, cierpliwości i empatii wobec pacjenta, gdyż często zabieg chirurgiczny kojarzony jest  z bólem,  silnym niepokojem i dużym stresem.  Dlatego też, rozmowa z Pacjentem przed planowanym zabiegiem tłumacząca jak będzie wyglądał jest dla mnie niezmiernie ważna i kluczowa. Codzienne wyzwania w pracy dają mi motywację i budują większą chęć do działania. W pracy kieruję się spokojem i opanowaniem.